HOME | COLOFON | WEBWINKEL | E-MAIL
COMMUNITY

Lid worden
Inloggen
Ledenpagina

INTERACTIEF

E-cards

MENU

Nieuws
Tips
Kijktafels
Voorleeshoek
Wortels
Bidden
Verhalenvertellen
Vieren
Twinkeltjes
Uitgangspunten
Informatie
Links

Geplaatst op 24 juni 2006

Afdrukken

Vakantie-gebedje

Geplaatst op 3 juli 2010

zon

Goede God,

De dag is van u, deze mooie dag,
dank u dat ik hem beleven mag!

Het licht is van u, dit morgenlicht,
dank voor de zon op mijn gezicht!

Mijn vriend bent u, mijn geheime schat,
vandaag ga ik graag met u op pad!



terug naar nieuwspagina
naar artikel: Heer, leer ons bidden

Heer, leer ons bidden

Geplaatst op 2 juli 2010

Zo’n twintig jaar geleden hoorde ik een Afrikaanse vrouw een zeer directe vraag stellen aan een jonge priester: “Hoe zouden wij moeten bidden?” Het deed me denken aan het verzoek van de leerling aan Jezus, “Heer, leer ons bidden” (Lucas 11,1). Het zijn vragen die een concreet antwoord vergen. Daaraan voldeed het antwoord van Jezus – hij bad het Onze Vader voor – maar het antwoord van de jonge priester schoot naar mijn mening te kort, omdat het te vaag was.



concreet en praktisch
Diegene die kinderen wil leren bidden, moet het ook concreet en praktisch houden. We kunnen filosoferen over gebed (want alles dat ons openstelt voor Gods werking kunnen wij een 'gebed' noemen), maar de meeste kinderen zijn gebaat bij regelmaat en specifieke woorden en gebaren. De herhaalde houding en woorden (bijvoorbeeld aan tafel, voor het slapen gaan, en tijdens de zondagsviering) zijn voor hun een signaal: we zijn nu aan het bidden; nu richt ik mijn aandacht op God.



voor het slapen gaan
Bij ons thuis vind ik vooral het bidden voor het slapen gaan vruchtbaar. Dan kniel ik naast het bed van mijn kind en bidden we samen het Onze Vader. Daarna is er ruimte voor een 'speciaal gebed' voor die dag. Zijn we dankbaar voor iets? Maken we ons zorgen over iets? Is iemand bijzonder in nood?

je kinderen dragen
Tijdens het bidden moet ik mijn kinderen er soms aan herinneren, wat we aan het doen zijn. Mijn dochter, die dan in haar bed ligt, krabt graag in mijn haar (iets dat ze geleerd heeft, denk ik, van de 'luizenmoeders' op school). Mijn zoon klimt liefst op mijn rug of verstopt zich onder zijn deken. “Ben je echt aan het bidden?” vraag ik hem dan. Als hij op mijn rug ligt, biddend met zijn ellebogen op mijn schouders, denk ik vaak aan de buidelrat dat we een keer moesten wegsturen uit onze tuin in Seattle. Ze kwam een keer langslopen met zes kindjes op haar rug!

parel in de hand II

juiste perspectief
Het bidden van de 'speciale' intenties is een belangrijk moment. Dan krijg je soms iets te horen dat je nog niet gehoord hebt (wie het moeilijk heeft op school, wie jarig is enz.). Bovendien zie je de dag in het juiste perspectief: 'Aan de Heer behoort de aarde en al wat zij omvat, het vaste land en zijn bewoners' (Psalmen 24,1). Alles wat we hebben, is een geschenk, en geen probleem is te groot voor de Barmhartige.

pinksterkaart duif/zon horizontaal

leermoment
Dit moment van het samen bidden, kan ook een leermoment zijn voor hoe men bidt. Ten eerste probeer ik mijn kinderen duidelijk te maken dat gebed nadrukkelijk op God gericht is. Er is een verschil tussen het 'praten over' dingen en het werkelijke aanbieden van onze intenties aan God. Een gebed roept God bij naam – 'Lieve God' of 'Vader' of 'Christus' of 'Heilige Geest'. Dit bevordert onze gemeenschap met Hem. Verder probeer ik te laten zien dat bidden niet alleen maar smeken is. Het is ook loven en danken, vragen stellen, spijt betuigen, stil zijn en meer. Tijdens de speciale intenties laat ik dit merken door onze gebeden op verschillende manieren te formuleren.

afbeelding uit bidden is als ademen docete

tien sleutels
Een goed boek over bidden voor volwassenen is De tien sleutels van het gebed, door père Pierre-Marie Delfieux. De tien sleutels zijn volgens hem:

1.De Geest bidt al in ons.
2.In de naam van Jezus.
3.Bidden met het hart van een kind.
4.Nederigheid.
5.In het verborgene.
6.De wil om te volharden.
7.Ook met het lichaam bidden.
8.De liturgie van de Kerk.
9.Bidden in de stad.
10.Voortdurend, ononderbroken, zonder einde.

Deze principes licht hij toe aan de hand van de heilige Schrift en de levenservaring van de heiligen. Helaas is dit boek niet overal te krijgen. Wat wel overal te koop is en nog veel meer te vertellen heeft over bidden, is de Catechismus van de Katholieke Kerk. Deel vier biedt een uiteenzetting over de betekenis en verschillende vormen van gebed in de christelijke traditie.

Bij deze mijn gebed voor de lezers van Geloven Thuis, dat hij (/zij) de vruchten van het gebed mag kennen in zijn of haar leven en in het leven van onze kinderen!

TS

terug naar nieuwspagina
naar: Zo kun je bidden als je blij bent

Zo kun je bidden als je blij bent

Geplaatst op 1 juli 2010

zo kun je bidden als je blij bent voorkant

Dit boekje uit de serie ’Zo kun je bidden' is uitermate geschikt voor de vakantie-tijd.
De voorbeelden die worden gebruikt zijn o.a. gebaseerd op de zon, een glaasje prik, zwaaien op een schommel, fluitende vogels, water uit een bronnetje, het bouwen van een zandkasteel, uitrusten in de schaduw, steentje keilen over het water, in de bergen zijn, wijnstokken: allemaal dingen die bij de zomer passen!

zo kun je bidden als je blij bent (even schaduw)

Een aanrader!

terug naar nieuwspagina
naar : de Kapel

de Kapel

Geplaatst op 18 november 2008

In de rechterkolom van de site vind je een Maria-kapelletje.
Anne Westerduin tekende het voor ons.

In deze kapel kun je een kaarsje opsteken, al dan niet vergezeld van een intentie. Wil je het lichtje door een intentie laten vergezellen? Typ dan eerst de intentie en klik dan op kaarsje aansteken.
De kaarsjes blijven enkele dagen branden: de brandduur verlengt als het ware het gebed. Als je met de cursor op het vlammetje gaat staan, kun je zien of en voor welke intentie ons gebed wordt gevraagd. Bidden jullie mee?

Het kan zijn dat alle kaarsjes al branden, kom dan later nog eens kijken of er plaats is voor het kaarsje dat jij graag wilt opsteken.

kwartetkaart banner vieren?

EK

terug naar nieuwspagina
naar: vakantie-gebedje

Bidden met kinderen

In deze rubriek vind je tips en boeken rond bidden met kinderen.

Wat is bidden eigenlijk? Welke vorm van bidden past bij mij als ouder en ons gezin?

Hoe kunnen we bij bepaalde gelegenheden en momenten ook biddende mensen zijn?

Noortje Bol en het Paasorkest
Banner

KAPEL
COMMUNITY


Er zijn al 1212 leden!